Najlepšie bitcoinové peňaženky 2021

Najlepšie bitcoinové peňaženky 2021Bitcoin, v porovnaní s väčšinou tradičných peňazí, je digitálna mena. Takže spôsob, akým manipulujeme s touto mincou, je úplne iný, najmä pokiaľ ide o jej získanie a udržanie. Vzhľadom k tomu, bitcoins neexistujú fyzicky, nemôžu byť uchovávané kdekoľvek. Namiesto toho je súkromný prístupový kód na vašu bitcoínovú adresu ten, ktorý vám umožňuje vykonávať transakcie v bezpečnom prostredí. Kombinácia vášho kódu a kódu Predávajúceho vám napríklad umožní uskutočniť bitcoínovú transakciu. Pre každého, ale potrebujete peňaženku.

Papierové bitcoin peňaženky

Fyzická papierová peňaženka pre bitcoín nie je nič iné ako dokument obsahujúci verejnú prístupovú adresu, ktorú môžete použiť na príjem bitcoínov, ale aj súkromný kód, ktorý vám umožňuje preniesť alebo minúť niektorý z bitcoínov, ktoré máte na túto adresu. Tieto dokumenty zvyčajne obsahujú dva QR kódy, ktoré sa po naskenovaní dostanú presne na dve miesta.

Peňaženku na karty môžete okamžite vygenerovať pomocou aplikácií, ako sú BitAddress alebo Bitcoinpaperwallet, ktoré používateľom umožňujú vytvoriť úplne náhodnú Bitcoínovú adresu a súkromný prístupový kód. Tento dokument je potom možné vytlačiť, pričom niektoré zo služieb ponúkajú aj papier odolný voči poveternostným vplyvom alebo roztrhnutiu, aby Táto peňaženka mohla zostať s vami dlho bezpečne.

Hlavnou výhodou tohto spôsobu uchovávania bitcoínov je to, že po vytvorení sa prístupové kódy neukladajú v žiadnom bode digitálneho prostredia a sú napríklad úplne imúnne voči počítačovým útokom, ale aj vírusom, ktoré nemajú spôsob prístupu a odcudzenia informácií z listu tlačeného papiera.

Portofele bitcoin mobile

Snáď najznámejšie zo všetkých, mobilné bitcoin peňaženky používajú väčšina z tých, ktorí obchodujú alebo používajú virtuálnu menu deň čo deň. S touto peňaženkou môžete platiť v obchode alebo uskutočňovať transakcie s ostatnými používateľmi tvárou v tvár, a preto je nevyhnutná mobilná peňaženka BTC. Funguje ako aplikácia v telefóne, či už používate Android alebo iOS, ktorý sa ľahko inštaluje a používa. Niektoré aplikácie tiež používajú funkciu NFC telefónu, takže nemáte čo robiť, ale aby ste zariadenie priblížili k čítačke a vykonali platbu.

Niektoré z najpopulárnejších mobilných Bitcoin peňaženky sú Coinomi, Electrum, mycélium, GreenAddress a samozrejme najobľúbenejšie z nich, Bitcoin peňaženka, pôvodná peňaženka.

Coinomi

Ukladať bitcoin a 500 ďalších cryptocurrencies z blockchain v bezpečnom prostredí. S Coinomi môžete veriť, že digitálne mince, ktoré vlastníte, sú v bezpečí, ako v prípade virtuálnych zdrojov miliónov používateľov.

Elektrum

Poskytovanie služby ukladania bitcoínov od roku 2011 je Electrum jednou z najpopulárnejších mobilných Bitcoinových peňaženiek na svete. Electrum je rýchly, bezpečný a ľahko sa používa. Preto uspokojuje širokú škálu používateľov.

mycélium

MyCelium je najobľúbenejšia mobilná peňaženka v službe Google Play, App Store pre Android. Tí, ktorí obchodujú s Bitcoinom, vedia, že mobilná peňaženka je lepšia ako akákoľvek služba elektronického bankovníctva. Môžete bezpečne ukladať virtuálne meny, spravovať viac účtov súčasne a vytvárať zálohy a obchodovať, to všetko s mycéliom.

Zelená Adresa

Mobilná peňaženka GreenAddress používa dva prístupové kódy, jeden z vašich, ďalší z platformy, aby vaše kryptomeny boli bezpečné. Môžete nastaviť limity výdavkov, obchodné limity a ďalšie pravidlá, ktoré vám dávajú kontrolu nad vašou peňaženkou kedykoľvek počas dňa alebo v noci. Pomocou funkcie Rýchleho prístupu môžete svoju mobilnú peňaženku kedykoľvek ovládať v režime” iba sledovať ” bez toho, aby ste ohrozili jej bezpečnosť.

Každá uskutočnená transakcia bude vyžadovať prístup k celej knihe blokov. Virtuálne peňaženky využívajú funkciu SPV a pracujú iba s malými podregistrami celého blockchainu, pričom sa spoliehajú na spoľahlivé Bitcoinové uzly pri hľadaní správnych informácií na vykonanie niektorých transakcií.

Aj keď je to jedno z najdostupnejších riešení bitcoin wallet, táto mobilná peňaženka je tiež najjednoduchšia, pokiaľ ide o kybernetické útoky. Môžete tiež úplne stratiť kontrolu nad tým, ak sa niekomu podarí získať prístup k mobilnému telefónu. Existuje nespočetné množstvo aplikácií pre mobilné peňaženky pre bitcoin, na najpoužívanejších mobilných operačných systémoch iOS a Android.

Bitcoin peňaženky na webe

Coinbase alebo Circle sú dve z najpopulárnejších webových peňaženiek pre bitcoin. Tieto plne virtuálne peňaženky udržujú vaše prístupové kódy v bezpečí na serveri určenom pre tieto služby. Server je vždy online a riadený systémom. Služby v tomto ohľade sú rozmanité a ponúkajú širokú škálu možností, z ktorých niektoré poskytujú prístup k kódom pomocou mobilných alebo stolných aplikácií.

Coinbase

Stručne povedané, Coinbase je jedným z najbezpečnejších a najobľúbenejších miest na internete, kde si môžete udržať svoje kryptomeny a z ktorých s nimi môžete obchodovať. Svoju peňaženku môžete použiť na nákup, predaj alebo jednoduché ukladanie bitcoínov na dobu neurčitú. Ak chcete ďalšiu vrstvu zabezpečenia, môžete mince ponechať vo virtuálnom trezore.

BTC priamy

BTCDirect verí, že je veľmi dôležité, aby vaše bitcoins v bezpečnom prostredí. Táto platforma Vám pomôže pri nákupe a predaji bitcoínov, ale to, ako spravujete svoje prostriedky, je len na vás. To je krása bitcoin: ste vaša banka!

Anycoindirect

Jednoduché, rýchle a bezpečné, to sú základné hodnoty webovej platformy a portfólia anycoindirect. Vytvorenie portfólia tu trvá len 5 minút, po ktorom môžete začať obchodovať podľa vlastného uváženia. Anycoinbase je holandská spoločnosť, krajina známa svojimi výnimočnými tradičnými a digitálnymi bankovými službami.

Navštívte webovú stránku anycoindirect

Rovnako ako v prípade mobilných aplikácií, elektronické peňaženky umožňujú používateľom prístup k svojim finančným prostriedkom odkiaľkoľvek, ak majú zariadenie pripojené na Internet. Ak nevykonávajú svoju prácu správne, môžu k nim ľahko pristupovať aj organizácie, ktoré tieto kódy uchovávajú na svojich serveroch, a tak dosiahnuť finančné prostriedky veľmi jednoduchým spôsobom. Po celú dobu existovali prípady, keď spoločnosti uzavreli služby bez oznámenia a unikli prístupovým kódom zákazníkov, ktorí už nikdy nedostali prístup k svojim virtuálnym peniazom. Preto buďte opatrní pri výbere poskytovateľa takýchto citlivých služieb.

Bitcoin hardware peňaženky

Zďaleka najbezpečnejšie peňaženky bitcoin, ktoré môžete mať, sú hardvérové. V porovnaní s papierovými peňaženkami je možné hardvérové peňaženky používať bezpečne a interaktívne a sú iba v dosahu používateľa, ktorý skutočne vlastní počítač, na ktorom sú uložené virtuálne mince. Ak nemáte potrebný hardvér, nemáte prístup k bitcoins. Tieto hardvérové peňaženky sú odolné voči vírusom.

Niektoré hardvérové peňaženky majú aj monitory, ktoré pridávajú ďalšiu vrstvu zabezpečenia a môžu sa použiť na ovládanie a reprodukciu dôležitých informácií v peňaženke. Napríklad monitor sa môže použiť na vygenerovanie frázy na obnovenie a potvrdenie množstva a adresy, na ktorú chcete vykonať tento prevod. Pokiaľ investujete do originálneho hardvéru od spoľahlivého a kompetentného výrobcu, vaše prostriedky budú navždy uložené v nepreniknuteľnom prostredí.

Leave a Comment

Posledné príspevky